top of page

Demir Tozu Temizliği Neden Önemlidir?

Demir Tozu Temizliği Nasıl yapılır?Demir tozu, araç boyasına yapışan çıplak göz ile görülmeyen demir parçacıklardır. Zamanla boyayla bütünleşip boyanın matlaşması ve ıslanan yüzeyde pas oksidasyonuna neden olur.


Genel olarak aracın balatalarından çıkar ve yüksek ısı sebebiyle araç boyasına işler. Normal yıkama , kil vb ürünler ile temizlenemediği için zamanla boyayı matlaştırmaya ve erken paslanmasına sebep olabilir.

Aracın kaportası ve jantlar bu metal tozlardan en çok etkilenen alanlardır. Uçuşan metal tozlar araç kaportasına yapışıyor. Gözle görülmese bile elinizi kaportaya sürdüğünüzüde, kaportanın yüzeyinin bu metaller sebebiyle pürüzlü bir yapıya büründüğünü anlarsınız. GD24 Demir Tozu Temizleyici ile uygulama yapıldığında bu demirtozları araç yüzeyinden arındırılır.

Pasta cila boya koruma gibi uygulamaların öncesinde temiz bir yüzey elde etmek için önce GD24 Demir Tozu Temizleyici kullanmanızı tavsiye ederiz.


Aksi Takdirde Polisaj uygulaması öncesinde temizlenmez ise vernik tabakasına iyice işleyip daha sonraki uygulamalarda bu parçacıkları temizlemek daha da zor olacaktır. Ardından Temizleme kili ile son rutuslar yapılır.Bu nedenle polisaj işlemi öncesinde veya 6 ayda 1 kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim Sadece sıkmak yerine uygulanan boya, jant gibi yerlerde bir sünger yada MF eldivenle hafif hafif ovalayarak kullanılması makbuldür. Ovalanınca yapışıp boyadan, jantdan daha iyi ayrılır.


Demir tozu ile temizlik yapılırsa uygulaman yüzeyde parlaklığa da katkısı olur.


GÜÇLENDİRİLMİŞ FORMÜL

Balata ve demir tozlarını, araç boya ve vernik yüzeyine zarar vermeden temizleyen özel formülasyon ile üretilmiştir.

Jant ve kaporta yüzeyine yapışan demir tozlarını derinlemesine temizleyen, aynı zamanda yüzeye zarar vermeyen bir üründür.

Red Storm asit gibi sert kimyasalların yerini alacak şekilde yüzeye yapışmış parçacıkları güvenli bir şekilde çözüp eritir.

Jant ve boya yüzeyindeki pas lekelerine karşı etkilidir, boya kalıntılarını çözer.

PH’ı nötrdür. PH=7

Asit-kostik-alkali-ağır kimyasallar İÇERMEZ!

Red Storm biyolojik olarak parçalanabilir.

Çevreye ve kullanıcıya dost, güvenli bir üründür.

KULLANIMI:

Direk kullanıma hazırdır. Sıcak jant ve kaportalarda uygulamayınız. Uygulanacak bölgenin önceden ıslatılması tavsiye edilir.

Fısfıs yardımıyla kirli bölgeye püskürtülür. Ürün demir tozu ile temasa geçince reaksiyona girerek mor/kırmızı renge dönüşecektir.

Mor renge dönüşüp akmaya başladıktan sonra bol su ile yüzeyini temizleyiniz. Tazyikli su ile temizlenmesi önerilir. Temizlenen yüzey kurulanır.

ÖNEMLİ:

Vinil, deri üstleri ve kalıplarda kullanmayınız.

Kaportada kullanılacaksa küçük bir bölgede ön deneme yapmanız önerilir.

Sıcak yüzeyler ve direk güneş ışığı altında uygulamayınız.

Püskürtüldükten sonra uzun süre bekleyip ürünün yüzey üzerinde kurumasına müsaade edilmemelidir.

Havalandırılmış alanlarda uygulayınız. PH nötr olmasından dolayı üründeki ağır kokunun yayılmaması için sürekli ağız sıkı bir şekilde kapalı tutunuz.

Cilt ile temasında bol su ile yıkayınız.

Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.2.874 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page