ARAÇLARDA KLİMA TEMİZLİĞİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

En son güncellendiği tarih: 18 Kas 2020






Hayatımızın önemli bir bölümünü geçirdiğimiz araçlarımızın hijyeni, sağlığımız açısından önemlidir. Araç klimaları ve klima kanallarında su kabarcıkları nedeniyle oluşan bakteriler, bazı hastalıklara sebep olabilirler. Uzun süre kalan bakteriler ise zamanla kötü kokar. Ayrıca bakteriler, klimada tahribat yapar, klimada performans kaybına neden olur. Düzensiz çalışmaya neden olan bakteriler yüzünden klimanın kullanım ömrü azalır. Tıkanmalara neden olan bakteriler nedeni ile sızıntılar meydana gelebilir. Elektrik düzeneğinde arızalara neden olabilir.

Klima içlerinde üreyen küf ve mantarların verdiği rahatsızlıklardan biri de alerjik astımdır. Alerjilerden ve olası hastalıklardan korunmak, klimamızın ömrünü uzatmak, performansını korumak için düzenli olarak temizlik ve bakımlarını yaptırmalıyız. Klimanın dışı kullanıcısı tarafından temizlense de iç temizliğinin de yapılması oldukça önemlidir. Bakımlı temiz klima, hem sizin, hem de klimanızın sağlığını koruyacaktır.


PEKİ NE YAPMALIYIM?



Araç klimalarında havayı soğutan Evaporator adı verilen bölüm karanlık, nemli ve soğuk bir ortam oluşturur. Dolayısıyla küf ve mantarlara şahane bir yaşam alanı sunmuş olur. Klimanın içinden içeriye bu küf ve mantarlar yüzünden kötü bir koku yayılacağı gibi sağlığı da tehdit eder.




Peki klimalarımızı nasıl temizleyebiliriz? Klima temizliğinin en etkili yöntemi, klima temizleme spreyidir. Her kullanıcın klima ve kanallarını yerinden söküp teker teker temizleyemeyeceğine göre klima temizleme spreyi size büyük kolaylık sağlayacaktır.


KLİMA TEMİZLEME SPREYİ NASIL KULANILIR?




Öncelikle klimanızı spreyle temizlemeniz için polen filtrenizi yenilemeniz gerekir. Klima kanallarına girebilecek ebatta olan hortumunu klima kanallarına iyice itin. Klima temizleme spreyini iyice çalkaladıktan sonra uç kısmındaki düğmeye basarak temizleme sıvısının içeriye akmasını sağlayın ve bu sırada yavaş yavaş hortumu geri çekin. Hortum çekilirken klima kanallarının her tarafına sıvı püskürtülecektir. Bu işlemi aracınızın tüm klima kanallarından yapınız. Ayrıca, polen filtresinin arka bölümlerini de klima temizleme spreyi ile temizleyin.








Temizleme işleminden sonra aracınızda hoş bir kokunun yayıldığını fark edeceksiniz. Klima temizleme işlemi bittikten sonra aracınızı çalıştırıp 10 dakika klimanızı açın. Bu sayede klima temizleme sıvısı tüm yüzeylerde etkisini gösterecektir.





38 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

BİZİ ARAYIN

+90 535 465 00 39

 

+90 212 220 20 67

E-POSTA

E-posta bültene kayıt ol

ÇALIŞMA SAATLERİ

P.tesi - Cum: 08:00 - 18:00

Cumartesi: 09:00 - 18:00

KNIGHTS GD24

GD24 markası olarak, araç bakım ve temizlik alanında otomobil severlere ihtiyaç duydukları birçok kategoride, yüzlerce ürünümüzle hizmet vermek üzere yola çıktık.

  • GD24 Facebook Logo
  • Knights GD24 Instagram
  • Knights GD24 Youtube Sayfası

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

SHOWROOM

H.Rıfat Mh. Yüzer Sk. A Blok Kat: 8 No: 1027 PERPA TİCARET MERKEZİ Şişli / İSTANBUL

©  2020 Tüm Hakları Saklıdır. Knights GD24 | Vendor Türkiye kurulusudur.